Zakončení školního roku pro ZŠ Jabloňany a MŠ Obora

Ve středu 27. června jsme pořádali s JSDH pátý ročník hasičského dopoledne. V areálu v Luhu jsme přivítali žáčky z místní základní školy, děti z mateřské školky na Oboře a i dříve narozené, kteří doprovázeli, nebo se přišli kouknout.

Pro zúčastněné jsme si připravili stanoviště preventivně výchovné činnosti Hasík. Zde si přítomní formou her osvěžili znalosti o IZS. Na dalších stanovištích proběhla střelba ze vzduchovek a sestřik nástřikového terče.

Svoji fyzickou zdatnost si přítomní měli možnost vyzkoušet při improvizované štafetě s překážkami. Pod dohledem členů kolektivu mládeže SDH Jabloňany si ti odvážnější s velkým zájmem vyzkoušeli i požární útok.

Svoji techniku prezentovali členové JSDH Jabloňany. Po uhašení požáru popelnice pomocí vysokotlakého proudu z CAS 15 DAF si děti se zájmem prohlédly techniku a vybavení jednotky. Největšímu zájmu se těšil transport zraněné osoby na páteřní desce, který si děti mohly vyzkoušet na vlastní kůži.

Děti si opekly párek a na závěr programu získaly účastnický certifikát o úspěšném absolvování hasičského kurzu pro děti ZŠ Jabloňany a MŠ Obora.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *