Cisternová automobilová stříkačka CAS 15 DAF

Od začátku roku 2013 je v Jabloňanech k dispozici zánovní CAS 15 na podvozku DAF, která původně sloužila v Holandsku. Po předchozích diskusích o potřebě pořízení novějšího hasičského auta pro naši obec se začalo intenzivně pracovat na jejím pořízení od začátku roku 2012. Díky finanční podpoře z rozpočtu JMK se podařilo zakoupit koncem roku 2013 tuto CAS z roku 1994, následně členové JSDH a SDH provedli na voze nespočet drobných úprav a vylepšení, která vedle ke zvýšení užitné hodnoty a využitelnosti cisternové stříkačky.
Naše prvo-výjezdová cisterna je postavena na podvozku DAF 45.160 Ti. Kabina v prodloužené verzi pojme až 9 hasičů. Provedení podvozku je 4×2 s automatickou uzávěrkou diferenciálu zadní hnané nápravy. Cisternu pohání motor Cummins o výkonu 119Kw spojený s šesti stupňovou převodovkou. Převodovka je vybavena přídavným náhonem pro požární čerpadlo. Čerpadlo je umístěno v zadní části hliníkové nástavby a je doplněno o vysokotlakou část s navijákem pro rychlý zásah v délky 60 m. Požární nádrž je o objemu 1500l. Provedení nástavby je pětiroletkové. Každá ze skříní je osvětlena pomocí technologie LED. V zadní části nástavby se nachází teleskopický osvětlovací stožár také v provedení LED.

Automobilová stříkačka AS Saxering

Auto bylo vyrobeno v roce 1966 v bývalé NDR. Jedná se o typ S4000-1, který byl předchůdcem známější značky nákladních automobilů IFA. „S“ v názvu = Sachsenring tj. továrna, kde se následně vyráběly trabanty.Automobilová stříkačka je určena pro přepravu hasičského družstva (s kabinou až pro 9 osob s dřevěnými lavicemi) a potřebného vybavení na místo zásahu. Umožnuje účinný zásah vodou a pěnou v místech s dostatkem vody, její bohaté vybavení bylo vhodné i k provádění technických zásahů. Vozidlo bylo dříve vybaveno i přídavný navijákem na hadice, který byl umístěn na zadní části vozu. Navíc kromě standardní sirény je vybaveno i zvonkem podobně jako šalina.

Stříkačka sloužila původně na centrálním požárním útvaru v Brně na Lidické, následně začátkem 70. let bylo převedeno do služby dobrovolným hasičům v Brně Husovicích a od začátku roku 1989 slouží a je v péči hasičů v Jabloňanech (u Boskovic, okres Blansko). V roce 2001 byla provedena oprava laku a i přes svůj věk je v dobré technické kondici.Auto je stále zařazeno v Jabloňanech v aktivní službě. V roce 2013 se podařilo do Jabloňan pořídit zánovní hasičskou cisternu CAS 15 na podvozku DAF, tudíž tato plně funkční stříkačka AS16 je v Jabloňanech zařazena jako druho-výjezdové vozidlo.Tato stříkačka se i několikrát úspěšně účastnila různých veteránský rallye a výstav současné i historické hasičské techniky.

Valníkový přívěs Agados ALUX 26

Přívěs byl pořízen v roce 2015 za pomoci grantu z Povodí Moravy s.p. a je v majetku SDH Jabloňany. Na základě dohod mezi SDH a Obcí Jabloňany je v užívání i pro potřeby JSDH obce (v souladu s původní žádostí o grant) a je zařazen jako výjezdový v IZS.
Primárně slouží pro dopravu vybavení v souvislosti s plněním úkolů JSDH v oblasti předurčenosti k ochranně obyvatelstva nebo i pro dopravu sportovního vybavení na soutěže mladých hasičů Jabloňany.
Plachtový přívěs s ložnou plochou 1,2 x 2,5 m je na levé straně vybaven podélným regálem pro uložení lavic, stolů, nůžkových stanů a savic. Pravou část tvoří pojezdové plato pro variabilní uložení PS nebo standardních přepravek (40×60 cm) s vybavení pro OOB nebo sportovní činnost mládeže.