Ukliďme Česko, ukliďme Jabloňany 6/4/2019

Již pátým rokem jsme se zapojili do celorepublikové akce, tentokráte: ‘’Ukliďme Svět, ukliďme Česko” – ukliďme Jabloňany. V sobotu 6. dubna 2019 provedl kolektiv mládeže Hasiči Jabloňany úklid okolí obce Jabloňany od odpadků. Za pomoci vedoucích kolektivu, členů JSDH a dalších dobrovolníků uklízeli v obci i okolí obce v následujících lokalitách:

  • úsek od konce obce obce směrem k Oboře po “tramvaj”
  • úsek mezi zastávkou u Krhova po začátek obce Skalice nad Svitavou a od Jabloňany rozcestí po střed obce k hasičské zbrojnici.
  • úsek od středu obce směrem ke Koncimberku, lesní cestu na Fáberky a polní cestu k Oboře.

Množství sebraného odpadu čítá celkem jedenáct pytlů odpadu, jednu pneu. Na sobotní úklid navázala místní základní škola, která v úterý provedla úklid podél cyklostezky směrem ke Skalici.

Na závěr patří poděkování všem, kterým není lhostejné prostřední v obci i jejím okolí a jsou ochotni obětovat svůj čas a přiložit ruku k dílu na podporu této celorepublikové akce UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO. Pro pomocníky jsme připravili nápoje, sladkou odměnu a na závěr jsme si opekli špekáčky na ohni. A protože zbývalo ještě dost sil, došlo i na vybíjenou.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *