IMZ OOB 26/4 a 27/4/2019

Ve dnech 26. 4. a 27. 4. 2019 se členové JSDH Jabloňany zúčastnil výcviku určeného pro jednotky předurčené k ochraně obyvatelstva v Jihomoravském kraji. Naše jednotka je spolu s dalšími sedmnácti jednotkami předurčena k plnění těchto specifických činností. Již šestý ročník proběhl tentokráte v prostorách HZS JMK zařízení Tišnov. Tento ročník byl zaměřen na technické zásahy. Na pěti modelových stanovištích jsme měli možnost prakticky vyzkoušet:

  • práci s motorovou pilou
  • pytlování protipovodňových pytlů a stavbu protipovodňových hrází
  • opravu poškozených střech, jištění hasičů proti pádu ze střechy
  • práce ve výškách základy lezeckých technik, sebezáchranu slaněním.
  • první pomoc úkony zachraňující život, ošetření zraněných, použití AED

K úkolům na úseku ochrany obyvatelstva v JMK Jsou předurčeny následující jednotky: Blížkovice, Bořitov, Brankovice, Brno-Černovice, Brno-Slatina, Dobročkovice, Drnovice, Chvalovice, Jabloňany, Kobylí, Moravský Žižkov, Okrouhlá, Olomučany, Švábenice, Těšany, Uhřice, Žeravice a Židlochovice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *