TECHNICKÁ POMOC Odstranění stromu Jabloňany 3/8/2012

Jednotce oznámen občanem Jabloňan a následně i starostem obce strom rozlomený hrozící pádem na oplocení dvou zahrad a na chodníček pro pěší využívaný dětmi chodící do sportovního areálu Jabloňany. Událost oznámena na KOPIS velitelem jednotky.
Po vyhlášení poplachu v 08:07 hod jednotka vyjela na místo události. Průzkum: jedná se o vzrostlou vrbu ve svahu pro výškovou techniku HZS Jmk nedostupné, kmen prasklý po celé své délce a nalomené větve nakloněné nad oplocení zahrad a cestičku pro pěší. Sepsány dohody o provední prací se dvěma majiteli oplocení v těsné blízkosti stromu. Provedeno zajištění hlavy kmene proti dalšímu rozlomení a pomocí motorové řetězové pily odstraněny větve stromu, součastně prováděno jištění zasahujícího člena pomocí prostředků osobního jištění (opasek, záchranná lana, karabiny..). Strom odvětven a po dohodě se starostem obce provedeno skácení kmene. Nakácená dřevní hmota odstranena z cestičky a blízkého vodního toku. Návrat na základnu v 11:24, účast 5 členů JSDH Jabloňany.

Zasahující jednotky: JSDH V Jabloňany
Technika na místě: JSDH Jabloňany AS 16 FGL + MPŘ STIHL 310