Zakončení školního roku 2019

Ve středu 26. června jsme uspořádali již šestý ročník hasičského dopoledne. V areálu v Luhu jsme přivítali žáky z místní základní školy a děti z mateřské školky na Oboře.

Pro téměř padesát dětí jsme si připravili stanoviště s hasičskou tématikou. Tradičně proběhla střelba ze vzduchovek a přetahovaná.

Svoji fyzickou zdatnost si přítomní měli možnost vyzkoušet při improvizované štafetě s překážkami. Pod dohledem členů kolektivu mládeže SDH Jabloňany si ti odvážnější s velkým zájmem vyzkoušeli i požární útok.

Svoji techniku prezentovali členové JSDH Jabloňany. Po záchraně tonoucího si děti se zájmem prohlédly techniku a vybavení jednotky. Děti se svezly hasičským autem po okolí obce.

Děti si opekly párek a na závěr programu získaly účastnický certifikát o úspěšném absolvování hasičského kurzu, který jim předal vedoucí kolektivu mládeže a starosta obce Jabloňany.

Dle slov zúčastněných “příjemné dopoledne i v tak parný letní den”. Akce se zúčastnilo téměř padesát dětí ze ZŠ a MŠ. Pořadatelé: 10 dětí z kolektivu mládeže SDH Jabloňany a 6 dospěláků z JSDH, za což jim děkujeme.