IMZ OOB VÚ Březina 21-22/4/2017

Naše Jednotka Jabloňany (jako 1 z 18 předurčených JPO pro Ochranu obyvatelstva (OOB) v JMK) se účastnila s ostatními od pátku 21. 4. od 12 h do sobotního odpoledne Instruktážně metodického zaměstnání (IMZ) ve Vojenském újezdu Březina. Již pravidelného každoročního cvičení jsme se účastnili potřetí.

Letošními úkoly bylo: zprovoznění velkokapacitní mobilní čerpací stanice, čerpání pomocí mobilních kalových čerpadel, pytlování a stavba protipovodňové stěny nebo zřízení týlu.

Našim úkolem, s dalšími jednotkami, bylo zřízení týlu a zabezpečení zázemí včetně stravy pro cca 120 hasičů po oba dva dny. K této činnosti jsme využili naše speciální vybavení včetně přívěsu pro OOB, který jsme pořídili v roce 2015 s pomocí grantu od POVODÍ MORAVY.

Jednotky OOB jsou určeny především pro dlouhotrvající zásahy nebo rozsáhlejší mimořádné události typu požáry, povodně, čerpání vody, technická pomoc při větrných kalamitách (včetně např. provizorních oprav stržených střech) vyhledávání nebo evakuace osob apod.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *